Akşam Lisesi Nedir

AKŞAM LİSESİ NEDİR, KİMLER YARARLANABİLİR, NORMAL LİSELERDEN GEÇİŞ YAPILABİLİR Mİ?

Örgün eğitim hakkını kaybetmiş kişilerin lise eğitimlerini tamamlamaları için gidebilecekleri, Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı özel okul türüdür.

 

Eski adı ile Ortaokul mezunları ve şuan ki tabirle ilköğretim mezunları 18 yaşını doldurdukları taktirde Çorlu Deniz Akşam lisesi‘ne kayıt olabilirler.Bursa ve Çorluda hizmet veren okullarımızda 18 yaşından küçük kişilerin Akşam lisesine kayıt olabilmeleri için örgün öğrenim haklarını kaybetmiş olmaları gerekmektedir. Aynı sınıfta 2 yıl üst üste kalan kişiler örgün eğitim haklarını kaybetmiş sayılırlar.

 

Herhangi bir nedenle lise eğitimlerini yarıda bırakmış olan kişiler 18 yaşından büyük olmaları koşuluyla Bursa Deniz Akşam lisesi‘ne kayıt yaptırabilirler. Bu öğrenciler eğitimlerine kaldıkları sınıftan devam ederek eğitim sonunda Lise Diploması almaya hak kazanırlar.

 

Açık Lise öğrencileri dilerlerse kayıtlarını Avcılar Deniz Akşam lisesi‘ne aldırarak, eğitimlerine sahip oldukları krediye uygun sınıftan devam edebilirler. Beklemeli öğrenciler Deniz Akşam lisesi‘ne kayıt yaptırarak sorumlu oldukları dersleri geçtikten sonra mezun olma hakkını kazanmış olurlar.

Sohbeti Başlat
1
Canlı Destek
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?