Avcılar Akşam Lisesi

Gündüz Çalışın; Akşam Okuyun! Hayalleriniz İçin Deniz Akşam Liseleri'ni Tercih Edin!

Avcılar Deniz
Akşam Lisesi

Avcılar akşam lisesi eğitimine devam etmekte zorlanan kişiler için eğitim fırsatı sunan, önemli bir hizmet sağlıyor.

Eğitim hayatında zorluklar yaşayanlar, Avcılar akşam lisesi gibi örgün eğitim veren akşam okullarına devam edebiliyor. Çok sayıda öğrenci ya da yetişkin eğitimine çeşitli sebeplerden dolayı devam edemiyor. Yaşı geçince artık okula gidemeyeceğini düşünenler için hizmet veren akşam liseleri, düşük sınıf mevcutlarıyla örgün öğretiminin yaş sınırı olmayan şeklidir. Hukuki açıdan diğer liselerden mezun olanlardan farksız olan akşam liseleri, üniversiteye girişlerde engel teşkil etmez. Birçok avantajı olan ve askerlik tecili konusunda da hizmet veren bu okullara belirli kriterlere sahip olan öğrenciler kayıt olabilmektedir.

Devlet okulları kontenjanın çok üzerinde öğrenci alabildiği için birçok kişi bu konuda şikayetlerini dile getirebilmektedir. Oysa ki çok sayıda akşam lisesi özel okul olarak yüksek bir fiyatlandırma ortaya çıkarmaktır. Bu fiyatlandırmalardan yararlanmak ve akşam lisesine devam etmek imkanı olmayan öğrenciler çok sayıda çalışmayla başarılı olabilir.

Akşam Liselerine Kayıt Şartları

Akşam liselerindeki kayıtlar için öğrencilerin ya ortaokul mezunu olmaları ya da liseden terk etmiş olmaları gerekir. Çünkü kayıt gerektiğinde bu şartların oluşturulması gerekir.

  • Ortaokul mezunu olmak
  • Lise eğitimini yarıda bırakanlar
  • Açık Öğretim Liselerinden ayrılanlar

 

Bu şartları taşıyan kişiler, öğrenim belgelerinin aslı, nüfus cüzdanı örneği ve 18 yaşını doldurmamış olanlar için veli nezaretiyle kayıt yaptırabilmektedir. Çok sayıda öğrencinin tercih ettiği bu sistem normal lise gibidir. Özel ve devlet olmak üzere iki farklı çeşidi olan akşam liseleri, öğrencilerin 4 yıl eğitim gördüğü liseler şeklinde kredili olarak işlemektedir. Akşam lisesinde de lise 1, 2, 3 ve 4 vardır. Bu yüzden öğrenciler lise eğitimine başlamış olsalar bile kredilerine göre devam sınıflarını değiştirebilirler. Akşam liseleri çalışan öğrenciler için de oldukça uygundur.

Avcılar Deniz Akşam Lisesi

Hayallerinizi Ertelemeyin
Deniz Akşam Lisesi'ne Gelin

Yaşınız kaç olursa olsun okullarımızda eğitim alarak lise diplomanızı alabilirsiniz. Hayata geç kalmayın; lise diplomanızı alın, hayallerinizi gerçekleştirin!

Sohbeti Başlat
1
Whatsapp Destek
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?