Bursa Akşam Lisesi

BURSA AKŞAM LİSESİ

Bursa akşam lisesi, örgün eğitime devam edemeyenler için yararlanabilecekler bir eğitim seçeneğidir. Liseyi açıktan okumakta zorlananlar için öğretmenler eşliğinde lise eğitimi imkanı sağlayan akşam liselerinde birçok farklı eğitim tekniği kullanılarak öğrencilerin derslere adapte olması sağlanmaktadır. Her zaman önemli bir adım olan ve eğitim konusunda başarılı sonuçlar alınmasını sağlayan Bursa akşam liselerinde çok sayıda öğrenci vardır ve okul sayısı sınırlı olduğu için kayıt önceliği olanların ilk önce tercih edilmesi gerekir. Akşam lisesi ve diğer eğitimlerden yararlanmak isteyenler için çözüm sunan firmamız öğrencilerin en kısa sürede adapte olabilmeleri için kişisel gelişim alanında kendilerini geliştirmiş kişilerle çalışmaktadır. Sabah işe akşam okula giden çok kişi vardır. Lise eğitiminin büyük önem taşıdığı günümüzde AB uyum yasaları doğrultusunda en azından lise mezunu olunması gerekmektedir. Çok sayıda yetişkinin aklında uhde olan eğitime devam etmek Bursalılar için de kolay. Çünkü Bursa’da eğitim almak isteyen her yaştan ortaokul mezununa lise mezunu olma şansı veren firmamız kapılarını açıyor.

 

Akşam Liselerine Kayıt Şartları Nelerdir?

 

Akşam liseleri çalışan öğrenciler için ya da eğitimi yarıda kalmış kişiler için uygundur. Eğitim hakkından her yaştan yararlanmak mümkün olmaktadır. Bunu sağlamak istediğinizde saat 17:00’dan sonra eğitim alacağınız akşam liselerinde liseden mezun olma şansına ulaşabilirsiniz. Bu eğitimdeki amaç, iki yıl üst üste kalarak eğitim hakkını kaybedenler ve açık lisede okuyanlar için lise mezunu fırsatı olma yaratmaktır. Dolayısıyla Ortaokulu bitirmiş olan tüm öğrencilere akşam liselerinin kapıları açıktır. Öğrenim belgesinin aslı, iki vesikalık fotoğraf, kimlik ve 18 yaşından küçükler için veli eşliğinde kayıt yaptırmaya gelinebilmektedir.

Milli eğitim bakanlığına bağlı olan bursa akşam lisesi, eğitim kalitesi oldukça yüksektir. Sınıf kapasiteleri az olduğu için öğrencilerin daha verimli çalışması, öğretmenlerin daha fazla öğrenciyle ilgilenmesi söz konusu olmaktadır. Ancak devlet okullarında kontenjanlar hızla dolar. Bu yüzden örgün öğretim yapan okullarda olduğu gibi akşam liselerinde de erkenci davranmak gerekir.

Eğitim için daha fazla kapasitesi olan özel okullarda da birçok imkan vardır. Açık lisede eğitim görenler kredilerine göre farklı gruplara kayıt olabilmektedir. 47 krediye kadar lise 1, 95 krediye kadar lise 2, 144 krediye kadar lise 3 ve 144 krediden fazla kredisi olanlar lise 4’e kaydolabilir.

 

 

Akşam Lisesinin Avantajları Var Mı?

 

Bursa akşam lisesi gibi özel kurumlarda örgün olarak liseye devam etmeniz mümkün olur. Açık lisedeki gibi kendi kendinize çalışmanız gerekmeden öğretmenin anlattığı dersleri takip edebilirsiniz. Meslek lisesi mezunu olan açık liseliler, işyeri açma belgesi alma gibi çok sayıda avantaja sahiptir. Hafta sonu ve hafta içi seçenekli olan açık liseler vardır. Buralarda eğitim görmek isteyenler, genelde iş sonrası katılım gösterdikleri için zamanlar buna göre ayarlanmıştır. Kayıt olurken ders günleri ve saatleri hakkında bilgi almanız en doğrusudur. Bu yüzden Ağustos ve Eylül dönemlerindeki kayıtları kaçırmadan siz de lise eğitiminize devam etme şansını bulabilirsiniz.

Tasdikname alanlar akşam liselerine gidebilmektedir. Açık liseler ve akşam liseleri birbirlerinden farklıdır. Merkezi sınav sistemi uygulanan ve basılı yayınlarla uzaktan eğitim alan açık öğretim liseliler, yılda iki kez sınava girerek kredileri doldurmak zorundadır. Bu süre tamamen uzaktan eğitim ilkesine dayanır. Akşam liselerinde ise normal liselerdeki gibi sınıf geçme ve okulda sınav uygulaması ilkesi vardır.  Akşam lisesi fiyatları özel ve devlet kurumlarında birbirlerinden farklılık göstermektedir.

Sohbeti Başlat
1
Canlı Destek
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?